VÍKEND V BENÁTKACH, Taliansko, 27.1.2018, Raňajky
VÍKEND V BENÁTKACH
LM
Termín:
27.1.2018 – 29.1.2018
Zmeniť termín
Dĺžka:3 dni / nocí
Doprava:autobus (-)
Strava:Raňajky
Číslo termínu:59825749
146 € od 140 € Konečná cena

TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu


Úvod

3-dňový autokarový zájazd

Ubytovanie

1x v hoteli 3* v okolí Benátok.

Stravovanie

1x raňajky.

Doprava

Autobusom.

Cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 1x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3* v okolí Benátok, sprievodcu CK. 

Cena nezahŕňa

Presun vaporettom (loďka) do ostrovného centra Benátok, vstupy a cestovné poistenie. 

Povinné doplatky


Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 18 EUR, za večeru 13 EURza miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

Upozornenie


1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 08:00 h). Popoludní zastavíme pri jazere Wörthersee, kde budeme mať možnosť navštíviť park Minimundus – Svet v malom s miniatúrnymi modelmi známych stavieb. Pokračovanie v ceste do Talianska. Ubytovanie, fakultatívne večera.

2. deň

Po raňajkách presun do Benátok, mesta, ležiaceho na 118 ostrovoch, vzájomne oddelených kanálmi a pospájaných krásnymi mostami. Pozrieme si historické skvosty mesta – Dóžací palác, Most vzdychov, Námestie sv. Marka s Bazilikou sv. Marka, Hodinovú vežu, Ponte Rialto a ďalšie. Večer odchod späť na Slovensko.

3. deň

Návrat na Slovensko v ranných hodinách (cca 05:00 h).

Termin

15.6. - 17.6. 2018

Miesto_a_cas_nastupu

Pre klientov s objednanou zvozovou službou:

Prievidza, železničná stanica o 4:30 hod.

Topolčany, parkovisko pri hlavnej ceste oproti Modráku o 5:30 hod.

Nitra, Staničná ul., parkovisko medzi autobusovou a železničnou stanicou o 06:30 hod. 

 

Pre všetkých ostatných klientov:

Bratislava, Trnavské mýto (parkovisko pred Istropolisom) o 08:00 hod.

       

Zraz účastníkov: 15 minút pred odchodom !!!

 

Sprievodca

HENRIETA VANTOVÁ  +421 907 030 887

(V PRIEBEHU ZÁJAZDU ZÁSTUPCA CK TRAVEL)

 

 

Doprava

Dopravu zabezpečuje spoločnosť Satur Transport.

 

 

Niekoľko dobrých rád na cestu autobusom:

• prosíme Vás, aby ste sa k autobusu dostavili vo vlastnom záujme s časovým predstihom min. 15 minút pred jeho odchodom;

• pred cestou sa vyhnite ťažko stráviteľným jedlám;

• pri náhlej nevoľnosti počas jazdy požiadajte prosím sprievodcu, resp. vodičov o zastavenie;

• veľmi vhodným doplnkom batožiny je cestovná poduška, prípadne menšia deka na noc, pohodlné oblečenie by malo byť samozrejmosťou;

• nezabudnite na zásoby nápojov, prípadne na dostatok drobných mincí, ak si budete chcieť kupovať nápoje u vodičov autobusu;

• za stratu príručnej batožiny, ktorú máte v autobuse pri sebe, si zodpovedáte sami;

• počas tranzitu sa realizujú zdravotné prestávky cca každé 3,5 - 4 hodiny;

• je nutné tolerovať, že vodiči sú povinní dodržiavať medzinárodne platné predpisy. Počet najazdených hodín zaznamenávajú špeciálne zariadenia, ktoré policajti v Európe vodičom prísne kontrolujú. Pri zistení nedodržania odpočinku vodičov prísne stíhajú pokutami.

 

Ubytovanie_a_stravovanie

Ubytovacie zariadenie: 

16.6. - 17.6. 2017

Hotel Kristall, Corso Silvio Trentin, 16, San Dona di Piave (VE), Tel:  +39 042152861

www.hotelkristall.biz

 

Stravovanie:

Raňajky: kontinentálne, jednoduché.

Večere (pre klientov s objednanou službou):  servírované trojchodové.

 

 

Program_zajazdu

1. deň: Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 08:00 hod.). V popoludňajších hodinách zastavíme pri jazere Wörthersee, na tzv. Rakúskej riviére, kde budeme mať možnosť navštíviť park Minimundus - Svet v malom s miniatúrnymi modelmi známych stavieb. Ďalej budeme pokračovať v ceste do Talianska. Ubytovanie, fakultatívne večera.

 

2. deň: Po raňajkách sa presunieme do Benátok, mesta, ležiaceho na 118 ostrovoch, vzájomne oddelených kanálmi a pospájaných krásnymi mostmi.  Pozrieme si historické skvosty mesta - Dóžací palác, Most vzdychov, Námestie sv. Marka s Bazilikou sv. Marka, Hodinovú vežu, Ponte Rialto a ďalšie.  Možnosť plavby gondolou (individuálne). Vo večerných hodinách odchod späť na Slovensko.

 

3. deň: Návrat na Slovensko v ranných hodinách (cca o 05:00 hod.).

Zmena programu vyhradená.

 

Orientacne_ceny_vstupov

Minimundus vo Wörthersee: 

Dospelí         19,00 EUR

Deti od 6 - 15 r.    8,00 EUR

Seniori, študenti  12,00 EUR

 

Benátky:

Dóžací palác (otvorený od 9:00 - 17:00)  20,00 EUR

Bazilika sv. Marka – zvonica  8,00 EUR

Plavba gondolou - loď pre 6 osôb  100,00 EUR

 

Doporucenia_a_upozornenia

• na zájazd sa vzťahujú ”Zmluvné podmienky Cestovnej kancelárie Travel, a.s.”, uverejnené v ponukovom katalógu;

• škody, ktoré účastníci zájazdu spôsobia vlastným zavinením, sú povinní uhradiť priamo na mieste;

• každý účastník je zodpovedný za vlastné cestovné doklady;

• nezabudnite si so sebou zobrať Zmluvu o obstaraní zájazdu, ktorej prílohu tvoria poistné podmienky pre ošetrujúceho lekára ako potvrdenie o poistení, pokiaľ ste si toto poistenie u nás objednali a zaplatili;

• za služby nečerpané vinou zákazníka Satur Travel, a.s. neposkytuje náhradu.

 

Vseobecne_informacie_o_krajine

ZÁKLADNÁ CHARAKTERISTIKA KRAJINY

 

Oficiálny názov: Talianska republika        

Štátne zriadenie: parlamentná demokracia

Rozloha: 301 340 km2 (približne šesťnásobok rozlohy Slovenskej republiky)

Počet obyvateľov: 61 261 254 (údaj z roku 2012)

Hlavné mesto: Rím

Jazyk:       taliančina (úradný jazyk), nemčina (niektoré časti regiónu Trentino - Alto Adige), francúzština (malá francúzsky hovoriaca minorita v regióne Valle d’Aosta), slovinčina (malá slovinsky hovoriaca minorita v oblasti Trieste - Gorizia)

Náboženstvo:        80% kresťania (prevažná väčšina rímski katolíci, veľmi malá skupina protestanti), moslimovia (700 000), 20% agnostici a ateisti

Mena:       spoločná európska mena euro od 1.1. 1999

 

 

 

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE PRED CESTOU

 

KLIMATICKÉ PODMIENKY

Klimatické podmienky Talianska sa značne líšia zo severu na juh krajiny.  Na severe, v oblasti medzi Alpami a Toskánsko - emiliánskymi Apenínami je drsná klíma, vyznačujúca sa veľmi studenými zimami a horúcimi, výrazne vlhkými letami.  V strednom Taliansku je klíma miernejšia s menšími rozdielmi medzi zimnými a letnými teplotami a s kratšou, menej studenou zimnou sezónou ako na severe.  Letá sú dlhšie, ale vplyv mora spôsobuje, že nie sú také dusné a sparné ako v mestách v severnej časti krajiny.  V južnom Taliansku a na ostrovoch sa nikdy nestretnete s drsnými zimami a jarné a jesenné teploty sú tu veľmi podobné letným teplotám v ostatných častiach krajiny. 

 

 

CESTOVNÉ DOKLADY

Občania Slovenskej republiky môžu na územie Talianska vstupovať s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom.

Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) sa počnúc dňom 26.6. 2012 všetky cestovné doklady vydávajú ako individuálne cestovné doklady. Z uvedeného vyplýva, že od tohoto dňa sa už nevykonávajú zápisy detí do 5. rokov veku do cestovného dokladu rodiča a deti do 5. rokov musia mať pri vstupe do krajiny vlastný cestovný doklad.  Ak cestuje dieťa v sprievode inej osoby ako rodiča musí sa preukázať vlastným platným cestovným pasom a písomným povolením rodičov, vyhotoveným v talianskom jazyku, pričom pravosť podpisu rodičov na povolení musí byť overená notárom. Ak cestuje dieťa v sprievode inej osoby ako rodiča na občiansky preukaz, malo by mať rovnako k dispozícii písomné povolenie rodičov, ktorých pravosť podpisu na povolení musí byť overená notárom.

V prípade straty alebo krádeže cestovných dokladov v cudzine, môže veľvyslanectvo SR v Ríme vydať slovenskému občanovi „cestovný preukaz“. Ide o náhradný cestovný doklad s územnou a časovou platnosťou, určený na návrat do vlasti čo najkratšou cestou a platný je aj v tých krajinách, cez územie ktorých sa bude občan na Slovensko vracať.  Jedným z prvých krokov, ktoré by ste mali v takejto situácii urobiť, je ohlásenie straty, resp. odcudzenia dokladov na najbližšom útvare miestnej polície a získanie potvrdenia o tejto skutočnosti. Môžete tiež požiadať políciu o umožnenie telefonického rozhovoru s veľvyslanectvom SR, ktoré vás bude informovať ako ďalej postupovať.  K žiadosti o vydanie cestovného preukazu, ktorú občan vypĺňa na veľvyslanectve, je potrebné predložiť dve farebné fotografie pasového formátu a uhradiť správny poplatok. Od úhrady správneho poplatku je možné po zvážení všetkých okolností, v ktorých sa občan ocitol, upustiť.

 

 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Ríme

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky (Ambasciata della Republica Slovacca)

Via dei Colli della Farnesina 144, VI/A

00135  Roma

Tel: +39 06 36715200

Mobil mimo pracovného času: +39 3385432071

E-mail: emb.roma@mzv.sk

 

 

BEZPEČNOSŤ

Bezpečnostná situácia v Taliansku je v zásade rovnaká ako v iných európskych krajinách. Upozorňujeme však klientov, aby boli opatrní a starostlivo si uschovali cestovné doklady a finančné prostriedky najmä v mestskej hromadnej doprave, na staniciach, letiskách a iných miestach s vysokou koncentráciou ľudí, kde sa často vyskytujú prípady vreckových krádeží. Ak ku krádeži dôjde, treba najmä v prípade dokladov ihneď vyhľadať políciu a odcudzenie ohlásiť, aby sa tým zamedzilo ich zneužitiu inými osobami.

 

ZDRAVIE

Pri vstupe do Talianska musí každý cudzinec disponovať zdravotným poistením (komerčným, prípadne Európskou zdravotnou poisťovacou kartou - EHIC). Bezplatná zdravotná pomoc je poskytovaná len v urgentných prípadoch ohrozujúcich život a zdravie osoby. V ostatných prípadoch je potrebné uhradiť sumu za spoluúčasť, ktorá sa pohybuje od 14,- EURO vyššie.

 

STRAVOVANIE

Talianska kuchyňa patrí medzi najslávnejšie a zároveň najzdravšie svetové kuchyne, nakoľko má množstvo špecialít rôzneho druhu. Najznámejšie jedlá sú neapolská pizza, ktorá má pôvod v antike, kedy podobné jedlo robili už Gréci a Rimania, cestoviny rôzneho druhu (v Taliansku je ich k dostaniu viac ako 400 druhov) so širokým sortimentom omáčok, ktoré sa datujú do 15. storočia a lasagne, prípadne pasticio, ktoré sa spomínajú už u starých Etruskov. Okrem týchto špecialít Taliani pripravujú rôzne pochúťky z hovädzieho, jahňacieho a bravčového mäsa a tiež z morských živočíchov a rýb. Známy jej taliansky biftek z Florencie, fiorentina ako aj vyprážaný milánsky rezeň milanese. Na severe Talianska sa vyrábajú rôzne druhy šuniek, známa je svetoznáma furlanská šunka prosciutto crudo a tiež mortadella. Existuje aj veľa druhov salám (napr. ossocolo, sopressa a cotechino), a klobás (salsiccia), tradičná talianska slanina sa nazýva pancetta. Taliani sú známi aj výrobou syrov, ako parmezán, pecorino (ovčí syr), mozzarella, či gorgonzola. Typická talianska príloha je zeleninový šalát a kukuričná kaša polenta. Najznámejšie talianske zákusky sú benátske tiramisu a sicílske plnené trubičky cannoli, iné známe zákusky sú profiterol a panna cotta. Z alkoholických nápojov je svetoznáme talianske víno. V krajine existuje mnoho úrodných vínnych krajov, kde sa pestuje kvalitné hrozno, z ktorého sa víno vyrába.  Najznámejšie vinárske oblasti sa nachádzajú hlavne v regióne Toskánska v centrálnej časti krajiny ako aj v severotalianskom regióne Furlanska.  Tvrdé talianske alkoholické nápoje (bevande superalcoliche) reprezentuje vínovica grappa, či citrónový likér limoncello. Tradičné sú aj sicílske krvavé pomaranče, či olivový olej, pestovaný v strednom a južnom Taliansku.

 

OBCHODY, BANKY, REŠTAURÁCIE

Pri návšteve Talianska je potrebné osvojiť si otváracie hodiny obchodov, či bánk, pretože Taliansko, ako typicky stredomorská krajina, dodržiava siestu.  Obchody aj banky majú v letnom období cez poludnie zatvorené, väčšinou medzi 13:00 a 16:00.

Supermarkety sú spravidla otvorené od 7:00 do 20:00, výnimočne do 21:00. Ostatné obchody otvárajú medzi 8:00 a 10:00 a zatvárajú neskôr večer, v závislosti od záujmu zákazníkov. V turistických centrách sú otvorené často až do polnoci.

Banky sú otvorené len v pracovné dni.  Pobočky a bankomaty možno nájsť vo všetkých i menších mestečkách.

Väčšina talianskych reštaurácií pracuje v dvojsmennej prevádzke.  Obedná prevádzka začína okolo poludnia a trvá do 15:00.  Otváracie hodiny na večernú smenu začínajú obvykle okolo 19:00 a končia o 23:00, prípadne trošku neskôr, hlavne na juhu krajiny.  Sprepitné býva v Taliansku už fixne zahrnuté v účte ako „coperto“ alebo „servizio“.  Ďalšie sprepitné sa už od zákazníka nevyžaduje.  Ak takúto položku na svojom účte nenájdete, očakávané sprepitné predstavuje 10% z celkovej útraty.

 

ODEV

Pri vstupe do cirkevných pamiatok v Taliansku sa striktne vyžaduje oblečenie, zakrývajúce nohy a ramená.  U mužov sú nevyhnutné dlhé nohavice (trojštvrťové nestačia).

 

ELEKTRINA

Napätie v elektrickej sieti v Taliansku je 220 V. Zásuvky odpovedajú európskej norme, nie všetky sú však vybavené uzemňovacím kolíkom, preto je v niektorých prípadoch stále nutné použiť adaptér (spina di adattamento). Adaptér možno zakúpiť v supermarketoch a hoteloch za cca 1 EUR.  Niektoré hotely zapožičiavajú adaptér bezodplatne.

 

TELEFONOVANIE

Pri telefonovaní do Talianska je treba vytočiť predvoľbu 0039 a následne kód mesta aj s nulou.  Pri telefonovaní z Talianska na Slovensko je treba vytočiť predvoľbu 00421 a následne kód mesta bez nuly.

 

 

Dôležité telefónne čísla pri pobyte v Taliansku:

Polícia: 112

Prvá pomoc: 113

Požiarnici: 115

 

Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK